Victor Babes LICEUL "VICTOR BABEŞ" CLUJ-NAPOCA

Site in dezvoltare ...

Activitate extracurriculară: Târgul de prăjituri

Consiliul Elevilor Liceului Teoretic “Victor Babeș”  a organizat luni, 31 octombrie 2016, activitatea extracurriculară intitulată Târgul de prăjituri, în cadrul căreia elevii au adus produse de patiserie preparate de ei, care au fost vândute colegilor și cadrelor didactice prezente. Pentru a răsplăti implicarea și creativitatea elevilor, s-au acordat premii celor mai talentați “bucătari”, respectiv: Petreuș Andreea (clasa a IX-a A)- Premiul I; Tamas Hajnal (clasa a X-a A) – Premiul al II-lea; Vana Lorena (clasa a XI-a A) – Premiul al III-lea.

Activitatea le-a dat elevilor ocazia să interacționeze într-un cadru nonformal, să își dezvolte abilitățile practice și să strângă fondurile necesare pentru realizarea unor proiecte ulterioare care să corespundă nevoilor și intereselor lor.

Fişa activităţii

Galerie imagini